LAJÇAK: ME HYSENIN DHE GJURIQIN FINALIZUAM ÇËSHTJET E NGRITURA MË HERËT

Kosova dhe Serbia janë takuar sot në Bruksel në nivel të ekspertëve ku Skënder Hyseni dhe Marko Gjuriq janë pritur nga i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak konfirmoi se kanë punuar drejt përfundimit të disa çështjeve që janë diskutuar gjatë takimeve të fundit.

“Para takimit të nivelit të lartë mes Beogradit dhe Prishtinës që do të mbahet në fillim të shtatorit, u takova sërish me negociatorët/koordinatorët në Bruksel për të punuar në përfundimin e çështjeve që janë diskutuar gjatë takimeve të fundit”, shkroi Lajçak, duke bashkangjitur edhe fotografi me Hysenin dhe Gjuriqin.

Zyrtarisht nuk është bërë e ditur për çështjet, por më parë është përmendur çështja e të pagjeturve dhe bashkëpunimi ekonomik.

Ky takim në Bruksel vjen vetëm një javë para takimit të Uashingtonit ku pritet të marrin pjesë udhëheqësit e të dy vendeve.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close