Kusari-Lila akuzon keq Grenellin

Deputetja Mimoza Kusari-Lila, thotë se dialogu Kosovë-Serbi ka hyrë në rrugë qorre dhe se është shndërruar në lojë pingpongu tërësisht joserioze dhe absurde në mes të SHBA-ve dhe BE-së.

“I deleguari i Presidentit Trump për dialogun Kosovë – Serbi, ambasadori Grenell, është aktivisht dhe intenzivisht i përfshirë në fushatën zgjedhore të Presidentit Trump, andaj çfarëdo përmbajtje/përfundim i takimit të 4 Shtatorit në Shtëpinë e Bardhë do të jetë domosdo subjekt i kësaj fushate”, ka shkruar Kusari-Lila në Facebook, shkruan Gazeta Click.

Ajo thotë se klasa politike kosovare duhet të ketë minimumin e pjekurisë politike ta ndalë këtë proces para se të bëhet subjekt i favorizimit të njërit apo tjetrit kamp zgjedhor në SHBA, shkruan Gazeta Click.
Ndërsa bën një krahasim, ajo palën dialoguese të Kosovës e quan të ‘lodhtë’.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close