Konfirmohet: Kjo është arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Vedat Muriqi nuk është përfshirë në listën e të ftuarve për ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Moldavisë dhe Greqisë.

Challandes ka bërë publike listën e lojtarëve dhe menjëherë vërehet mungesa e sulmuesit të Fenerbahces.

Ylli nga Prizreni ka pësuar një lëndim të lehtë dhe nuk do të jetë pjesë e “ekspeditës” së Kosovës në Itali me moldavët dhe në Prishtinë me grekët.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar menaxheri i Kombëtares së Kosovës, Bajram Shala.

“Muriqi ka pësuar një lëndim të lehtë dhe nuk do të jetë në listën e Kosovës”, ka thënë Shala.

Është raportaur se Muriqi shumë shpejtë do të mbyll marrëveshjen me Lazion. /IndeksOnline/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close