Lajmërohet Kurti, shfaqet i ashpër me Qeverinë Hoti, paralajmëron këtë gjë nga marrëveshja me Serbinë

Prof. Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur rreth takimit në Uashington, i paraparë të mbahej me 2 shtator në Uashington, e i cili raportohet se është shtyrë për datën 4 shtator.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se problemi me Serbinë nuk është thjesht dhe vetëm ekonomik, por, sipas tij, është tërësisht politik.

Ai, madje, qeverinë aktuale e quan si marionetë, kurse paralajmëron se nuk mund të ketë zgjidhje të mirë për Kosovën në marrëveshje me Serbinë.

Ja shkrimi i tij:

Problemi me Serbinë nuk është thjesht dhe vetëm ekonomik por është tërësisht politik.

Me këtë qeveri “marionetë” nuk mund të ketë zgjidhje të mirë për Kosovën në marrëveshje me Serbinë.

 

Problemi me Serbinë nuk është thjesht dhe vetëm ekonomik por është tërësisht politik.Me këtë qeveri "marionetë" nuk mund të ketë zgjidhje të mirë për Kosovën në marrëveshje me Serbinë.

Gepostet von Faton Kurti am Samstag, 22. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close