VUÇIQ I PËRGJIGJET HARADINAJT: HARROJENI ATË FILM

Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha që në Uashington shkojnë për marrëveshje finale.

Por kësaj i është përgjigjur Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në një intervistë për median serbe Pink, Vuçiq i ka thënë Haradinajt që nëse e kanë këtë qëllim për takimin në Uashington më mirë mos të nisen e të kursejnë karburant.

“Nëse Haradinaj thotë që po nisen për marrëveshje finale, le të kthehen menjëherë e mos të shpenzojnë kerosinë e karburant.

Ne po shkojmë të flasim në Uashington.

Skenari që ata marrin gjithëçka e ne asgjë, le ta harrojnë.

Për aq sa kam vetëdije dhe që mendojë me mend, ata do ta harrojnë atë film”.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close