Haradinaj flet për kandidaturën e tij për president, sqaron se pse po e do këtë post

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte në “Prime Time” në Kanal 10 ka thënë hapur se kandidimi i tij për postin e Presidentit është ofertë për të mbetur tutje në qeveri.

“Saherë që LDK dhe PDK diskutojnë për koalicion qeverisës, AAK mbetet e panevojshme, prandaj kandidimi për president është ofertë për të mbetur në qeveri”, ka deklaruar Haradinaj.

Haradinaj tutje ka deklaruar se ka patur takime me udhëheqësit e koalicionit si dhe ata të PDK-së për të biseduar në lidhje me atë se çfarë pritet të ndodhë me postin e Presidentit nës ekonfirmohen aktakuzat.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close