Befason Hoti, ja çfarë deklaron për Vjosa Osmanin

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) kanë mos pajtime, por kjo nuk do të thotë se ajo duhet të largohet nga partia.

Osmani votoi kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti, mocion të cilin e inicioi LDK, pjesë e së cilës është edhe vetë.

Por, kjo dhe vendime tjera të partisë kundër të cilave doli ajo, duket se janë pjesë e politikave të buta të LDK-së.

E të paktën kështu thotë Avdullah Hoti, kryeministri i Kosovës, i cili vjen nga partia që i takon edhe Vjosa Osmani.

Ndërsa kjo e fundit u shkarkua nga pozitat e larta partiake, Hoti nuk e sheh këtë si problem për një largim të mundshëm.

“As anëtari më i thjeshtë nuk duhet të largohet nga LDK-ja, e lëre më Vjosa Osmani”, ka thënë Hoti në DebatPlus të TV Dukagjinit.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close