Gjyshinca: Për Qeverinë Hoti rruga Deçan-Plavë projekt i rëndësishëm deri në momentin kur Vuçiqi mendon ndryshe

Deputeti i LVV-së, Gazmend Gjyshinca, ka reaguar në lidhje me vendimin e Kryeministrit Hoti për të pezulluar punimet në rrugën Deçan-Plan.

‘Si duket për kryeministrin Avdullah Hoti e qeverinë e tij “rruga Deçan-Plavë është projekt i rëndësishëm për trojet shqiptare” deri në momentin kur Aleksandar Vuçiç e Lista Serbe nuk vendosin të mendojnë ndryshe.’ ka shkruar Gjyshinca.

Ai e kritikuar qeverinë Hoti për ndryshim qëndrimesh brenda dy muajsh për një projekt infrastrukturor 28 kilometërsh.

“Pra kemi një kryeministër e qeveri që as brenda një periudhë kohore prej dy muajsh, për një projekt infrastrukturor lokal, 28 kilometërsh, nuk arrinë dot ta ruaj të njejtin qëndrim.” ka shkruar Gjyshinca.

“Në raste si ky, veç një gjë të shkon në mendje: Mos u sprovofshim me diçka më serioze ndërsa në krye kemi këtë kryeministër e këtë qeveri!” ka shkruar në fund ai.

Të paaftë për të qeverisurSi duket për kryeministrin Avdullah Hoti dhe qeverinë e tij, “rruga Deçan-Plavë është…

Gepostet von Gazmend Gjyshinca am Sonntag, 16. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close