Kurti tregon pesë shtyllat e qeverisjes së mirë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së fundi është duke u deklaruar për ‘Qeverisje Alternative’ e që sipas tij është tejet e nevojshme për vendin.

Kurti përmes një publikimi në Facebook ka bërë të ditura pesë shtyllat e qeverisjes së ‘mirë’, që sipas tij vinë me ‘Qeverisje Alternative’.

-Ekonomi dhe Financa

-Drejtësi dhe Siguri

-Shëndetësi, Mirëqenie Sociale dhe Sport

-Arsim,Kulturë dhe Rini

-Politikë e Jashtme, Integrime Evropiane dhe  Diasporë

Kurti mbrëmë deklaroi se Kosova është në fazën më të vështirë që nga paslufta dhe se është shndërruar në Bergamo Ballkanike.

Ndër të tjerash ai komentoi qeverisjen e tanishme, duke proklamuar mundësinë e një qeverisje të re./Indeksonline/

 

Postimi i plotë:

Gepostet von Albin Kurti am Donnerstag, 13. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close